Virtuální muzeum kuriózních hodin

Podivuhodné hodinky

   

Je-li svět kuriózních hodin podivuhodný, je svět hodinek možná ještě podivuhodnější. Hodinky mají kromě doplňkových funkcí, snad i užitečných, jednu funkci zásadní - a to jest - zdobit svého nositele a často i dotváří jeho image. Činí tak vysokou technickou úrovní, vynikajícím designem či sázkou na neobvyklost. Osobně mám nejradějí kombinaci přesnosti a klasického vzhledu. Jsem v praktickém životě poněkud konzervativní. Dovedu si však představit, že někdy bych sáhl po hodinkách značně extravagantních. 

Tento server je zatím víc o hodinách než o hodinkách. Berte tuto stránku jako třešničku na dortu, jako ukázku o čem by také mohl být. Takže několik příkladů. 


Retro o hodinkých PRIM. 

Cca 25 minut zajímavého televizního pořadu:

 http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209411000360037-retro/  


"Komplikace"

 Na stránkách Chronomágu najdeme článek uvádějící  přehled několika "komplikací" hodinek určených k ozvláštnění nositele.  Pozornosti neujde ani diskuse o vhodnosti termínu "komplikace". Doufejme, že článek na stránkách Chronomágu dlouho vydrží.Pimpin aint easy IP Black


Zase ti Japonci

Komerční stránky podivuhodných hodinek jsou v našem muzeu zastoupeny zatím jedinným eshopem www.coolhodinky.cz Eshop nabízí futuristický design ochucený japonskou kvalitou. Hodinky jsou vyráběné v malých sériích. Tyto série jsou limitované a jen málokdy přijde remake nějakého modelu. Proto neváhejte a projděte si jejich nabídku

Objevíte tam jak hodinky s jedinečnými analogovými ukazateli, tak futuristické blikavosti. Nabídka eshopu je demonstrace šíře možností, jak zobrazovat čas. Čtení časového údaje někdy připomíná luštění rébusu. A ačkoliv skoro nikdy nečtu návod k obsluze, tady bych asi měl. Na všední den to jsou patrně hodinky pro osoby poněkud exentrické. Na vyjímečnou příležitost bych si určitě vybral. 


Uveďme ukázku  - hodinky řady WebTime Elite od EleeNo.
Značka EleeNo přichází vždy se stylovými kousky. Důvtipná změna klasických analogových hodinek stačí k tomu, aby přišli s něčím jedinečným avšak ne nereálným.

WebTime Elite 

Pro určení času se podívejte, ve kterých místech protínají barevné linky číselnou osu.

Hodinky již nelze běžně koupit. Jsou definitivně vyprodané a neočekavá se jejich opětovná výroba. Pro zařazení do našeho muzea je více než vhodné. 


 přímá adresa stránky je:
 
Telefon: 603 502 735
email:  kurator (kyselá ryba) muzeumhodin . info